terapeut session vol. "freshly 17 years old"

23. dubna 2014 v 22:41 | confused thoughtful |  asi jako deník
Rozhodla jsem si dnes udělat milý poslední volný den (napsala bych "hezký den", ale..). Kvůli přijímačkám jsme ještě včera a dnes měli volno.. což je koneckonců docela fajn; i tak mám osypky, když jen pomyslím na to, že už tam zítra musím zas a koho všeho tam potkám.., že už zas budu muset žít sociálně.
Včera jsem celé odpoledne strávila na výstavě Tima Burtona - moc na mě zapůsobila - a nakonec po několika hodinách prohlížení obrázků, črt a takových věcí strávila v budově ještě několik minut navíc kvůli nenadálé spršce. Prostě - člověk chodí pořád v sukních a když si jednou vezme něco s nohavicema, leje jako z konve a on si akorát namočí kalhotu. Šla jsem si pro oběd do Starbucks (byly čtyři... - když na to přijde, fakt se moc dobře nestravuju - dala jsem si Grande Caramel Macchiato, ňami) a pak se teda s kelímkem prošla ze Staromáku až na metro. Jinak ale velkej fláking.. A dlouho do noci jsem si četla (Zlato, já se od toho prostě nemůžu odtrhnout) - stejný je i dnešní plán (chacha, mluvil tady někdo o tom, že půjde spát brzo? Cha!).
Dneska jsem teda dopoledne strávila přípravami do školy.. (Naštěstí jen jazyky.. ty mám ráda. Ale zítra u nás supluje matiku taková děsně.. vostrá matikářka. Huá. Huááá. Jestli... se mě zeptá, co je to vektor, tak to bude fakt blbý.) A pak se vrhla do pečení nádivky. Strčila jsem tam polníček a petrželku, do části trošku sýra, prostě tak co bylo zrovna po ruce :-D.. myslím, že výsledek není tak špatný. :) A pak do mého oblíbeného papírnictví! Koupila jsem si pár velkých sešitů (tři černé... jé. Mám s nimi své plány...), dva menší.. no a pak vyrazila za psycholožkou. Měla jsem to myslím naplánovaný úplně ťip-ťop.

Má v ordinaci psací stroj (což se mi hrozně líbí, moje psycholožka je tak trochu intelektuál... žádná komerce a notebook, hohó).. byla jsem tam dřív, teda jako v čekárně, tak jsem seděla a poslouchala, jak za dveřmi píše... bylo to takový uklidňující, ťuk ťuk ťuk. Občas přemýšlím, jestli zapisuje po odchodu pacienta jeho myšlenky a pocity, nebo v mezičase svoje vlastní, aby to jako dala. V každém případě mi po páté přišla otevřít.. A bylo prostě jen v pořádku být zase u ní.
Hned jsem to na ni vybalila Začala jsem mluvit o h. (jako tak často..) - a prostě jsem se jen usmívala a byla taková radostná a myslím, že na mně bylo vidět, jak moc mě potěšilo naše narozeninové setkání.., střetnutí duší a myslí.. připadala jsem si taková prozářená, že jako během vyprávění trochu sálám optimismus..
No, a sice jsme pak teda vůbec nemluvily o tom, co jsem chtěla a potřebovala pořešit (vztahovou krizi - viz já a ženy na Dillon - a vnitřní rozpor.. to, že mě občas úplně ovládá intenzita mých myšlenek a snad trošku nadějí), - myslím, že jsem působila dojmem, že mám teď všechno tak urovnaný, že snad v tomhle ohledu momentálně ani nemohu něco řešit - zato jsme si ale dlouze povídaly - trochu o tetě (řekla jsem, že bych jí chtěla upéct k narozeninám dort.. s čokoládou.. švédský.. tak jsme mluvily o vaření a pečení, he :-D).. a hodně o rodině.. vztazích s rodiči.. mámě.. dětství. Bylo to zvláštní, ale asi hodně důležité.. a věci ze sebe pořád postupně vyplývaly.. Vlastně je to opravdu zvláštní, ale psycholožka je první člověk, se kterým jsem někdy mluvila (uceleně) o svých vztazích k ženám. Bylo myslím vážně důležité o některých věcech mluvit, o všech, dát je do souvislostí.. a hlavně pojmenovat je a pokusit se je nějak uchopit.. byla chápavá. Líbilo se mi, jak se pořád ptá na ten dort.. jako kde jsem objevila recept a tak.. a když jsem jí řekla, že na blogu jedné blogerky, která píše recepty na švédské dezerty, a ona se zeptala, jestli už jsem nějaký zkoušela, a já že jako ne, že vždycky jen slintám.. :-D ...

http://www.lovequotesimg.com/quotes-images/i-get-the-biggest-smile-on-my-face-when-i-talk-about-you-788393.jpg


Cestou zpátky jsem ještě potřebovala tetě koupit k narozeninám knížku v Luxoru (já bych jí tedy osobně asi koupila jinou - což jsem vlastně udělala - ale ona si o ni řekla.. hm, na mě asi příliš žánr "ženský román") - vlezla jsem tam a normálně dusno jako ve skleníku, lidi se skoro nevešli do obchodu, zástup směrem ven (a já jako chtěla tam žejo) - a teď se tim protlačte - a já byla úplně jako "WTF, co to jako je?" .. tak jsem se probojovala do vnitřních prostor knihkupectví a šla se zeptat prodavačky, co to tam dneska maj', že tam lidi tak zběsile pobíhaj'.. a ono knihy bez DPH! Já jsem na to zapomněla totiž.. Tak jsem tetě koupila ještě Murakamiho (měla jsem trochu dilema, ale nakonec jsem se rozhodla, že ho tedy vezmu), což jsem stejně chtěla. Ale pak.. pak jsem si řekla, že teda když je ta sleva žejo - a všichni si tam nosí ty komínky knih žejo.. Hrozně dlouho jsem pobíhala po celé budově, vybírala si knížky.. a nakonec jsem po strašné době odešla se Sputnikem (love it... už jsem si ho chtěla koupit dlouho..) a jednou Delphine de Vigan (anglicky! - a za sto korun..).
U dalších asi dvanácti knížek znovu nastalo dilema (tentokrát spíš, ehe, mravní..) - taky u biografie s Madonnou.. v angličtině.. s fotkama.. myslím, že si pro ni ještě zajdu (už to byl doprodej a měli asi posledních šest.. nebo co).
No prostě.. nějaká knižní akce v knižním domě pro někoho, jako jsem já.. a, chápete, všude okolo ti lidi s knížkama.. tak jsem občas pokukovala, co si kupujou.. všude v regálech samej Nesbo.... ale jednoznačně válel Stařík! A mladík přede mnou u pokladny si kupoval anglické 1984 (za mě dvacet bodů), pak jsem zahlídla nějakého Nabokova (jestli to byla Lolita, tak mu dávam celkem sto padesát).. a tak, no. Tak jsem ještě přidala placku "Se s tim smiř"... A tak jsem s papírovou taškou opustila Václavák a utahaná jako fretka přijela dom.

Cha. A teď si budu číst.
Tak moc se těším, až se uvidíme...

Follow<33333
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 missneverfree missneverfree | E-mail | Web | 24. dubna 2014 v 18:09 | Reagovat

1984 je za víc bodů! :-D :-D to by se mělo dnešní mládeži číst nahlas každý rok znova :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama