"divnej týpek" a hluboké poznání..

14. dubna 2014 v 22:55 | confused thoughtful |  asi jako deník
Mám pocit jako že.. to bude dobrý. Že bude líp, že bude dobře. Že to zvládnu.. spolu s h.

Jako by mi částečně dnešní hodina ZSV a buddhismus, částečně hudebka a muzikálovej film Ježíš.. a hodně to, že jsem se viděla s h., už úplně otevřelo oči.. Otázka mojí víry je myslím sama o sobě dost složitá - ale pokud je to víra, víra jakože věřím, proč by ta moje nemohla vycházet z několika "směrů" (a zároveň vlastních pocitů a intuice)..
Bylo pro mne důležitý, že jsme se zabývali Buddhou a buddhistickým pojetím prázdnoty - a potřeby mít.. jako by velká snaha o "oproštění" (od všeho) opravdu mohla zamezit utrpení (a trápení)..
U Ježíše jsem si zase uvědomila, že jsem na ten muzikál a jeho myšlenky sice nějakou dobu trochu pozapomněla, ale zní ve mně pořád... čeho jsou lidé schopni, jak povrchně soudíme, jak se schováváme ve většinách (já ne!!!) a kolik jsme schopni obětovat... A "trápení a spousty denních strastí", tu apoštolskou píseň zbožňuju.. Občas je myslím fajn si ty křesťanské myšlenky připomínat. Že vlastně nikdy nejsme úplně sami, pokud nějakým způsobem požádáme o pomoc..

Mimochodem mám takovou správně.. přemýšlím nad tím slovem.. snad "zvláštní" profesorku na hudebku, působí dojmem opravdu kulturního člověka, že kromě velkého citového pouta k hudbě taky hodně čte, dívá se na filmy a chodí do divadel (něco pro mě, žejo).. Vyprávěla nám o nějakým svým kamarádovi, se kterým zpívala ve sboru, "já alt a on krásný kontratenor.. hrál na cimbál..." - a na to "slečny" z mojí třídy (má bývalá spolusedící, urgh) "Jak vypadá?" a chudák hodná pani profesorka, snad ve snaze přizpůsobit se směru, jímž se v tu chvíli mohly ubírat jejich myšlenky: "Dobře vypadá.."
A holky "Ale neee, cimbál..." Málokdo ji někdy poslouchá, mně je to hrozně líto, protože si myslím, že toho fakt hodně ví a hodiny s ní jsou zajímavý... tak jsem jí dneska nahodila dvě "správný" odpovědi, když se na něco ptala.. Výše zmíněné "slečny" se pak hrozně divěj, když něco vim, nějak spolupracuju a ještě je to dobře (možná se divěj prostě tomu, že mám něco v hlavě... podle sebe soudím tebe?) - tohle teď začaly dělat na češtině a strašně mě to štve.. tak já si to přece do tý školy žejo nechodím odsedět, ale něco tam dělat, něco se dozvědět.. tak se snažím alespoň přemejšlet a nekašlu na to a píšu si poznámky.. no.. pak no wonder, žejo.

Tumblr

Ona má vůbec takový vtipný hlášky. Pak ještě něco říkala a řekla: "..no, Egon Bondy.. možná ho někteří znáte.. to je taky takový divný týpek.. On se pohyboval někde na pomezí komunismu a buddhismu.." (to mi přišlo děsně legrační) ".. sami asi vidíte, že je to takové docela velké rozpětí.. komunismus - buddhismus..."
No, takže tak, já mam prostě divnou třídu a říkam to už minimálně tři roky.

Ale..
Já prostě někde v sobě cítím, že... že to zkrátka bude lepší. Že nějak budu s h., že budeme spolu a bude nám hezky.. a budeme si povídat a..
Cítím najednou hroznou jistotu. Takový, ze který se vám chce smát a plakat zároveň, cítíte, že docházíte k něčemu hlubokýmu.. já nevim no...
Celý odpoledne jsem taková docela pozitivní, myslim..
Moc se těšim.. a když vím, že se taky těší... božebože cutecutecute...
A připadá mi, jako kdyby takhle jen všechno mělo smyslu, jako kdybychom se jen o trochu víc dostávali k podstatám svý existence.. právě takhle...
Jako bych si uvědomila něco hrozně zásadního... že láska (ať už jakákoli) je především nemyslet JEN na sebe... (Muselo mi to dojít až po takový době?)

• quote •

Tumblr
Jo, a btw - profesorka na ZSV mi na test za jedna napsala "Velmi pěkná práce!" (a ještě vykřičník u toho, vykřičník!). Chachá! He.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 missneverfree missneverfree | E-mail | Web | 15. dubna 2014 v 17:49 | Reagovat

důležité je, aby člověk věřil svým hodnotám, ať už si je vytváří podle víry, nebo podle něčeho jiného... :-)
ti lidé, kteří ve škole ruší, mě taky štvou... popravdě, taky nejsem pilný student (neučím se dřív jak ten den, co píšeme písemku, poznámky vedu tak ve třech předmětech, protože mi to nějak prochází, že mám pořád slušný známky), ale vadí mi, když ostatní ruší ty, co chtějí poslouchat... když nechtějí dávat pozor, tak ať si čtou, kreslí, cokoliv, ale ať nedělají bordel, není to slušné ani ohleduplné k ostatním...
mimochodem, jsem ráda, že jsi šťastná ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama