ples. (radoost.)

2. března 2014 v 0:07 | confused thoughtful |  asi jako deník
Tak jsem se včera hecla, překonala a šla do školy na nultou. Dělá je češtinářka, ale upřímně, komu by se chtělo vstávat v pátek v pět.. občas mívám pocit, že se tohle trochu míjí účinkem, že to bude stejně v závěru kontraproduktivní a těch pár statečných jedinců, jež se připlouží do třídy s kafem v ruce, bude nad řečmi o charakteristice literárního díla usínat.. cítím se ale poslední dny tak podivně fresh (a zároveň mi to připadá tak nespravedlivé vůči lidem, kteří opravdu nemohou spát), že jsem se donutila vstát, přestože mě ještě čekal společensky náročný večer - ples. A jsem za to ráda. Byli jsme tam čtyři, ale pro ucelení myslím moc dobré shrnutí a opakování romantismu. (Během nulté a pak "klasické" češtiny jsem popsala asi šest stran v sešitě. A teď se to ještě naučit, žejo.)
Když už mluvím o češtině, ve čtvrtek jsme probírali přenášení slovního významu - metafora, metonymie, synekdocha.., připadá mi, že jsem tam jediná, komu to připadá tak zajímavé.., a češtinářka: "Tak.. a když máte třeba to spojení "vodotrysk noci".. v sextě se bere interpretace a desinterpretace textu.. a někoho napadlo.. no, co ho tak mohlo napadnout? Přemýšlejte.. Básník.. v noci.. co asi mohl dělat.." Chvíli jsem koukala a pak mi to došlo.. řikám tiše: "No pani profesorko.." A pak se spolužáci začali smát, i já.. bylo to v tu chvíli fakt vtipný. Zase se projevila nedospělost (některých).. ale ráda jsem se zasmála, podala to fakt vtipně. "Aha, tak se smějeme, ještě jsme na to nevyspěli.. počkáme do sexty," uzavřela češtinářka.

A ples.. byl prostě krásný. Moc se mi tam líbilo.. milí lidé (příjemná společnost kamarádů, vlídní profesoři) a hudba.. Hrozně dlouho jsem se chystala (vlasy, nehty, líčení, žejo, já si na takový věci běžně zase TAK MOC nepotrpím, no, ale..) dlouhotrvající příprava ale za takový večer určitě stála..
Moc se mi stýskalo po h. .. a v myšlenkách jsem si pořád nějak probírala, jaký by byl ples s h. .. Jaký by bylo si spolu zatančit (haha, ty ses zbláznila)..

Oh Darling, I Need You | via Tumblr

Tančili spolu mí milovaní profesoři, pan profesor (biologie) je třídním učitelem v jedné ze sext.. která si vybrala jako taneční (a šerpovací) doprovod paní profesorku na chemii.. tahle sexta měla moc hezký nástup a "moji" profesoři spolu krásně tančili :) Normálně mě to dojímalo, vlastně celá první taneční píseň, kdy děti tancují se svým třídním učitelem (a tím "doprovodným")..
Byla jsem celý večer s mojí moc hodnou kamarádkou z o rok nižší třídy, povídaly jsme si.. a hezky zatančily (nebo spíš to rozjely na parketě :-D).. chtěly jsme si dát waltz, ale pak už ho nehráli, tak jsme jeli Mamma mia! a Sex bomb a takový věci.
Potkala jsem se s češtinářkou - procházela jsem okolo se skleničkou růžovýho vína v ruce (bylo fakt dobrý, takový ovocný, E. - ta mladší kamarádka - a I. ho se mnou jaksi sdílely a z dvoudecky jsem vypila možná půlku nebo trošku víc, vlastně jsem pila dost málo) a ona se nejdřív podívala na skleničku v ruce, pak nahoru na majitele, usmála se hrozně spikleneckým úsměvem, takovým milým, pohladila mě po rameni, já jí popřála dobrý večer a zase jsem šla. Pak jsme ji šli se spolužáky navštívit, byla fakt vtipná (a říkala vtipný historky).. A potom jsem s I. a s jejím přítelem J. (taky od nás ze třídy, je moc fajn, hodný kluk) šla za tím panem profesorem na biologii a paní profesorkou na chemii.. malou chvilku jsme si hezky povídali.. a máme s nimi fotku (z toho jsem byla taková omámená).. jsou opravdu zlatí, mám je hrozně ráda.. Jsou to moc dobré duše, opravdu hodné..
Tohle potkávání bylo ale až po šerpování, moc se mi líbilo.. pan profesor na biologii své slečny políbil na obě tváře, chlapcům potřásl rukou, připadalo mi to moc hezký.. A v další třídě mám kamarádku (takovou tu, jak když se s ní směju, tak už to stojí za to), Terezku.. úplná princezna. Hrozně jí to slušelo.. A ještě další dvě kamarádky.. jedna nám s E. kupovala víno :) Byly krásný, holky..
Za celý večer jsem zůstala hrozně slušná.. měla jsem jen tu jednu skleničku růžovýho vína a jednu colu. A jeden chlebíček a šunku jsem věnovala E. (s komentářem "Šunka zadarmo," si ji ochotně vzala - prej "Jakej máš šunkovej chlebíček bez šunky?" A já "No, skvělej.").
Jen jsem z toho plesu začala cítit trochu nervozitu. Melancholii. Vždyť to za chvíli budu já, kdo půjde v opravdu plesových šatech po parketě a bude třepat plachtou pod ložemi.. Hrozně zvláštní pocit. Hrozně. Tak jsem se rozhodla, že si to ve škole ještě opravdu užiju..

Což se jen moc dobře nedá s tím, kolik toho mám na víkend. Měli jsme od odpoledne takovou sborovou akci, na které jsme měli být ve čtyři (a přijít na řadu v sedm, ale nějak se to celé časově natáhlo a s naším patnáctiminutovým vystoupením jsme končili v půl devátý).. a odcházeli, ehe, v devět. Jenže jsem po plese trochu spala, trochu dlouho (a v půl devátý mě vzbudila smskou Terezka na cestě z after, myslela jsem, že mě vomejou), vyhrabala se někdy před jedenáctou.. a pak samozřejmě nic nestíhala, žejo. Ještě mám celý den (a pondělní odpoledne), což je mi fakt hroznou útěchou vzhledem k množství učení.. V úterý píšem test na romantismus, velkej (nebo já vlastně nevim, jak velkej, ale ono je to jedno, pro mě zásadní, pro mě jsou teď všechny testy z češtiny hrozně zásadní) včetně - nebo hlavně - s povinnou literaturou. A to je ten Oněgin a Chrám Matky Boží. Vůbec to nezvládám.. S Puškinem jsem někde asi tak ve čtvrtině - a to jsem chtěla do toho testu přečíst obě dvě knížky, sakra žejo. Jenže když nám to taky říká týden dopředu, žejo.. Prostě si pustím disneyovskýho Zvoníka a uvidím.. No a working hard, potřebuju si udělat pořádné a přehledné výpisky.. a shrnout si obsah děl.. dokázat si znaky romantismu.. V pondělí se píše velká (pro mě velká) chemie na alkany, alkeny a alkyny, to je docela hustý.. ale já tam nebudu.. a budu si ten test dopisovat.. jenže nevím kdy.. měla bych se na to alespoň podívat. A hlavně spóusta výpisků na dějepis. Jen to je na půl dne.. (A to nemluvím o testu z matiky na posloupnosti, což je něco, co už zas vůbec nechápu.) Trololol, já to nestíhám.

Vlastně jsem docela odpůrce čtení v dopravních prostředcích. Možná je to "praktický", ale dneska lidi potřebujou pořád něčím šetřit čas.. ubíjet ho.. krátit dlouhou chvíli.. já si v metru prostě radši dám sluchátka (poslouchám hovory cizích lidí, hehe.. teda, když stojí vedle.. zvlášť mám ráda anglický).. nechápu ty, kteří si v emhádé dokážou číst.. já se prostě nesoustředím a hlavně si nevychutnám to estetično, nemám z toho ten kulturní zážitek. Já nevim, třeba jsem divná.. Nicméně teď jsem musela porušit svoje zásady a od včera od rána vozím Oněgina, kde to jde (do školy, ze školy, na Prádlo, z Prádla). A snažím se to stihnout. Snažím se využít čas.. i když mi to připadá poněkud barbarské.

Ale v klidu, v klidu..
Ptala se mě paní profesorka vedoucí sbor, v kolik půjdu spát (měla mi poslat smsku ohledně sboru). Tak jsem jí řekla: "No nevim.. V jedenáct, ve dvanáct, možná v jednu, já musim číst Oněgina.." Asi jsem strange. Ale mám to ráda.
Objevila jsem dneska cestou dom (no, eh) hrozně skvělej obchod.. maj' v něm prostě spoustu druhů Milky, takovou tu s Daim karamelovými kousky a bublinkovou Milku a strašně moc druhů brambůrků (teda ne, že bych to jedla nějak často) a třeba čokolády s konopným semínkem a takový věci, fakt zajímavý.. a kamarádka z vedlejší třídy mi koupila vanilkovou colu (za to, že jsem jí věnovala banán, když měla před vystoupením hlad), tak jsem si tady na ní před chvílí pochutnávala spolu s tou Milkou s karamelovými kousky.. za dnešní výkon :).. a u toho si prohlížela na facebooku od všech spoustu fotek z plesu (no jo, vybrané chování.. občas). A hrozně mě baví sjíždět tam recepty ve vegetariánské a veganské skupině.. fakt zábava. :) Jinak mojí večeří na místě byla třídecková (teda myslim, asi jo) točená kofola za šest korun/deci (no nedejte si) a kousek tyčinky Margot (tomu se říká "zdravý životní styl"). A od rána ještě grankový hvězdičky v mlíce k "snídani" a jogurt před odchodem a nějaká supermyslityčinka, limitovaná brownie Corny. Od včera od poledne jsem neměla teplé jídlo (a to v jídelně se ještě moc nedalo, uh..). Hrózně se těšim, až si dám něco výživnýho.
Taky už je dneska březen. Sakra, mě se nikdo neptal, jestli už ho chci mít.. třeba jsem se ještě dostatečně nerozloučila s únorem.. připadá mi, že to utíká tak rychle. Asi se s tím můžu jen smířit. Ale březen.. proboha. Oujé.

Hello March

A viděla jsem se dneska s h. .. nějak mám pocit, že mi to tak moc prospívá.. Dělám si starosti, když vím, že se něco děje.. Ale beautiful, as always. Vidět se.. a ještě o víkendu.. to je prostě úplně mmmm.. Říkala jsem si "Nebuď nervózní, možná se na tebe dívá h., sedí nad tebou.." .. bylo to zvláštní .. a bylo tak hezké moct se chvilku vidět..

http://cokgulenadam.tumblr.com/

.. tak .. jdu číst Oněgina. Fakt mě mrzí, že si zase neodpočinu, hrozně jsem se těšila na chvíli klidu a místo toho tady zase budu do dvou pařit povinnou četbu (ale ať za víkend dočtu alespoň to).. tak se budu moct alespoň pětkrát tolik těšit na příští víkend. A na týden, protože.. h. ..

<3

Jinak pořád dokola poslouchám Reginu (hlavně na cestě do školy).. a někam jsem dala nabíjecí drát k empéčtyřce a vůbec nemám ponětí, kde by tak mohl být.. a dneska na té soutěži byla jako doprovod k jednomu představení píseň od N. .. oh, my dear h. ..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama