odpočinek..

31. ledna 2014 v 21:03 | confused thoughtful |  asi jako deník
Abych řekla pravdu, den volna jsem asi opravdu potřebovala.

Celý den jsem prakticky "nic" nedělala - jen seděla rozvalená na svém červeném gauči a nalévala se zeleným čajem a četla si. Knížka, kterou jsem přečetla během dneška (s tím, že tři kapitoly včera.. nemohla jsem odolat) se jmenuje Muž, který chtěl být šťastný a opravdu na mě zapůsobila. Něčím se mě hrozně dotkla. Možná jsou to celkem "jasné" pravdy, každopádně řekla mi hodně o osobní svobodě, vlastních limitech, chápání ostatních.. a pak i sebe sama. Pořád ve mně nějak doznívá..
Teď se těším na večer s filmem. Johó, to je život přemýšlela jsem, že bych takovéhle prodloužené víkendy brala každý týden, že by mi to vůbec nevadilo. A pak jsem si řekla.. ne. Chyběly by mi pátky s dějepisem a češtinou a hlavně biologií, s čekáním na konec vyučování.. Pořád v sobě nemám úplně jasno, jestli je vlastně mám ráda - ano, myslím, že teď už ano, že se můžu pokusit alespoň trochu vypnout, než se zase budu učit.. Ale samozřejmě mám pořád pocit, že mnohem hezčí jsou s milovanou osobou.

Love.Včera jsem si asi na tělocviku natáhla břišní svaly, jestli je to možný. Dopoledne jsem přemýšlela, co to vlastně je, jestli jako slezina nebo játro nebo co jako.. a pak mi došlo, že to bude tím POSILOVÁNÍM. Docela to bolí. A na svědomí mě má tělocvikářka. Říkám si, že je to hrozně nevděčná práce - jít učit tělocvik.. nebo zeměpis. (Co to je za lidi a co je k tomu vede?) Musíte donutit bandu nevděčných a unavených studentek k pohybu.. a ještě je na vás druhý den nadáváno, to když se jedné z nich stane něco, co právě mně. Natáhla si na tělocviku sval a den byla nepoužitelná. Hmm.
Poslední dny jsem získala pocit, že náš přístup (k něčemu.. k životu) nakonec opravdu zpětně (nevědomě) zreflektuje naše okolí.. Prostě asi jen zůstat sám sebou a na nic si nehrát - i když by snad ani nebylo příliš troufalé říct, že si to dnešní společnost a doba, v níž se pohybujeme, vyloženě žádá.
Pozdravila jsem se s někým, kdo je blízký h., tráví spolu čas.. bylo to pro mě moc důležité, prostě jsem šla dolů po schodech - a viděla tu ženu stát venku, a myslela jsem si v tu chvíli, že se prostě musíme pozdravit.. a potom šla dovnitř a nějak jsme navzájem zachytily svůj pohled.. Pozdravila jsem ji, tiše, skoro jsem měla pocit, že až šeptám, cítila jsem hroznou nejistotu, bála jsem se odmítnutí (a proč vlastně, proč mi na tom, zatraceně, tak moc záleží).. možná to bylo znát. Pozdravila mne nazpátek.. a vůbec v tom nebylo nepřátelství nebo odmítání, pohrdání, chlad. Toho jsem se bála. Třeba to.. vycítila. Zdravila jsem ji s čistým úmyslem..

Občas si přijdu hrozně sama.. přemýšlím, jestli by mi v něčem pomohlo, kdybych si na tričko nechala natisknout něco jako Hold me tight. Jestli by někdo přišel a alespoň na chvíli mě pevně sevřel v náruči, dokázal mě ujistit, že to bude dobrý.. ukázal mi, že je tady se mnou, alespoň tu chvíli.. Stejně náruč, kterou si tolik přeju.. objetí, na které tak moc myslím, je h. ..
Mám pocit, jako bychom se nějak.. vzdalovaly s mně nejbližší kamarádkou.. není pražská, je z Písku.. vídáme se jednou za několik měsíců a hodně si píšem, občas voláme.. a jsou to hezké a většinou docela dlouhé rozhovory.. Naznačila mi teď, že bychom možná potřebovaly pauzu.. Nevím, co se děje.. poslední týden je taková oddálená, připadá mi hrozně nesvá..

A stýská se mi.. moc se mi stýská. Myslím na h., na to, jaký má den.. Jaký by bylo být třeba chvíli spolu.. jeden den? Občas mi hlavou proběhne něco jako.. jaké by bylo strávit spolu třeba malou část prázdnin (ha, haha, hahaha.. you naive, little girl).. Jaký by bylo prostě jen tak moct spolu být a povídat si.. moct mluvit o tom, co cítím.. koupit si pomeranče, udělat si pomerančovou šťávu, číst si.. Připadá mi, že vztahy jsou o pochopení, o blízkosti. A že to je něco.. co bychom si s h. .. could give to each other..
Nebo je to všechno jen o míjení a nedotknutelnosti?

DARK PARADISE

My lovely h., I just wish I could hug you.. I miss you so much, my dear..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama